Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF165420WN10338BJ1
Part No.:
WF165420WN10338BJ1
Description:
CAP CER 10000PF 18KV SCREW
Shipping
WF165420WN10338BJ1 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
18000V (18kV)
Size / Dimension:
6.693" Dia (170.00mm)
Height - Seated (Max):
16.535" (420.00mm)