Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF165336WQ75238BJ1
Part No.:
WF165336WQ75238BJ1
Description:
CAP CER 7500PF 22.5KV SCREW
Shipping
WF165336WQ75238BJ1 Information
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
22500V (22.5kV)
Temperature Coefficient:
R85
Size / Dimension:
6.693" Dia (170.00mm)
Height - Seated (Max):
13.228" (336.00mm)