Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF165336WP76238BJ1
Part No.:
WF165336WP76238BJ1
Description:
CAP CER 7600PF 20KV SCREW
Shipping
WF165336WP76238BJ1 Information
Capacitance:
7600 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Size / Dimension:
6.693" Dia (170.00mm)
Height - Seated (Max):
13.228" (336.00mm)