Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF165335WL10336BJ1
Part No.:
WF165335WL10336BJ1
Description:
CAP CER 10000PF 16KV SCREW
Shipping
WF165335WL10336BJ1 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16000V (16kV)
Size / Dimension:
6.693" Dia (170.00mm)
Height - Seated (Max):
13.189" (335.00mm)