Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF135285WP50238BJ1
Part No.:
WF135285WP50238BJ1
Description:
CAP CER 5000PF 20KV SCREW
Shipping
WF135285WP50238BJ1 Information
Capacitance:
5000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Size / Dimension:
5.315" Dia (135.00mm)
Height - Seated (Max):
11.220" (285.00mm)