Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF135272WL60238BJ1
Part No.:
WF135272WL60238BJ1
Description:
CAP CER 6000PF 16KV SCREW
Shipping
WF135272WL60238BJ1 Information
Capacitance:
6000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16000V (16kV)
Size / Dimension:
5.315" Dia (135.00mm)
Height - Seated (Max):
10.709" (272.00mm)