Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF135265BH88236BJ1
Part No.:
WF135265BH88236BJ1
Description:
CAP CER 8800PF 10KV SCREW
Shipping
WF135265BH88236BJ1 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
8800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10000V (10kV)
Size / Dimension:
3.740" Dia (95.00mm)
Height - Seated (Max):
6.378" (162.00mm)