Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF135250WL50236BJ1
Part No.:
WF135250WL50236BJ1
Description:
CAP CER 5000PF 16KV SCREW
Shipping
WF135250WL50236BJ1 Information
Capacitance:
5000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16000V (16kV)
Size / Dimension:
5.315" Dia (135.00mm)
Height - Seated (Max):
9.843" (250.00mm)