Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF135242WP30238BJ1
Part No.:
WF135242WP30238BJ1
Description:
CAP CER 3000PF 20KV SCREW
Shipping
WF135242WP30238BJ1 Information
Capacitance:
3000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Size / Dimension:
5.315" Dia (135.00mm)
Height - Seated (Max):
9.528" (242.00mm)