Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF135242BQ25236BJ1
Part No.:
WF135242BQ25236BJ1
Description:
CAP CER 2500PF 25KV SCREW
Shipping
WF135242BQ25236BJ1 Information
Capacitance:
2500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25000V (25kV)
Size / Dimension:
5.315" Dia (135.00mm)
Height - Seated (Max):
9.528" (242.00mm)