Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF125405WJ10338BJ1
Part No.:
WF125405WJ10338BJ1
Description:
CAP CER 10000PF 14KV SCREW
Shipping
WF125405WJ10338BJ1 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R85
Size / Dimension:
5.827" Dia (148.00mm)
Height - Seated (Max):
15.945" (405.00mm)