Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF125300WJ76238BJ1
Part No.:
WF125300WJ76238BJ1
Description:
CAP CER 7600PF 14KV SCREW
Shipping
WF125300WJ76238BJ1 Information
Capacitance:
7600 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Size / Dimension:
5.827" Dia (148.00mm)
Height - Seated (Max):
11.929" (303.00mm)