Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF125300BH10338BJ1
Part No.:
WF125300BH10338BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10000PF 10KV SCREW
Shipping
WF125300BH10338BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
TWXF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10000V (10kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension:
5.827" Dia (148.00mm)
Height - Seated (Max):
11.929" (303.00mm)