Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF110250WJ50236BJ1
Part No.:
WF110250WJ50236BJ1
Description:
CAP CER 5000PF 14KV SCREW
Shipping
WF110250WJ50236BJ1 Information
Capacitance:
5000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Size / Dimension:
4.331" Dia (110.00mm)
Height - Seated (Max):
9.764" (248.00mm)