Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF110250WJ47238BJ1
Part No.:
WF110250WJ47238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 4700PF 14KV SCREW
Shipping
WF110250WJ47238BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
TWXF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension:
4.331" Dia (110.00mm)
Height - Seated (Max):
9.764" (248.00mm)