Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF095187WJ10238BH1
Part No.:
WF095187WJ10238BH1
Description:
CAP CER 1000PF 14KV SCREW
Shipping
WF095187WJ10238BH1 Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Size / Dimension:
3.740" Dia (95.00mm)
Height - Seated (Max):
7.362" (187.00mm)