Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WF095162WJ40136BG1
Part No.:
WF095162WJ40136BG1
Description:
CAP CER 400PF 14KV R16 SCREW
Shipping
WF095162WJ40136BG1 Information
Capacitance:
400 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R16
Operating Temperature:
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
3.740" Dia (95.00mm)
Height - Seated (Max):
6.378" (162.00mm)