TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W93-X112-40V
Part No.:
W93-X112-40V
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 250VAC
Shipping
W93-X112-40V Information
Manufacturer:
Series:
W9
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
250 V