Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | VT1329 |
| Manufacturer | ELECTROHMS |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | - |
| Voltage - Primary | 110V |
| Voltage - Secondary (Full Load) | 2.3V |
| Current - Output (Max) | - |
| Primary Winding(s) | Single |
| Secondary Winding(s) | Single |
| Center Tap | No |
| Power - Max | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Size / Dimension | 32.60mm L x 27.60mm W |
| Height - Seated (Max) | 30.50mm |
| Voltage - Isolation | 4000V |
| Weight | - |
The following parts include "VT1329" in Silicon Labs VT1329.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.