Vishay Vitramon VJ3838D3R3BXSQW
Part No.:
VJ3838D3R3BXSQW
Description:
CAP CER 3.3PF 7.2KV C0G/NP0 3838
Shipping
VJ3838D3R3BXSQW Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
7200V (7.2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.382" L x 0.382" W (9.70mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)