Vishay Vitramon VJ3838D3R3BXSQJ
Part No.:
VJ3838D3R3BXSQJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 3.3PF 7.2KV C0G/NP0 3838
Shipping
VJ3838D3R3BXSQJ Information
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ QUAD HIFREQ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
3.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
7200V (7.2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
3838 (9797 Metric)
Size / Dimension:
0.382" L x 0.382" W (9.70mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)