Vishay Vitramon VJ0402V473ZXJCW1BC
Part No.:
VJ0402V473ZXJCW1BC
Description:
CAP CER 0.047UF 16V Y5V 0402
Shipping
VJ0402V473ZXJCW1BC Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)