Vishay General Semiconductor - Diodes Division V10P22HM3/H
Part No.:
V10P22HM3/H
Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 3.1A TO277A
Shipping
V10P22HM3/H Information
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
3.1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
150 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:
500pF @ 4V, 1MHz
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 175°C