Taiyo Yuden UP050CH560J-A-BZ
Part No.:
UP050CH560J-A-BZ
Description:
CAP CER 56PF 50V C0H AXIAL
Shipping
UP050CH560J-A-BZ Information
Packaging:
Tray
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)