Taiyo Yuden UP050CH511J-B-BZ
Part No.:
UP050CH511J-B-BZ
Description:
CAP CER 510PF 50V C0H AXIAL
Shipping
UP050CH511J-B-BZ Information
Packaging:
Tray
Capacitance:
510 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)