Taiyo Yuden UP050CH510J-NACZ
Part No.:
UP050CH510J-NACZ
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 51PF 50V C0H AXIAL
Shipping
UP050CH510J-NACZ Information
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
51 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0H
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)