Taiyo Yuden UP050CH510J-KFCZ
Part No.:
UP050CH510J-KFCZ
Description:
CAP CER 51PF 50V C0H AXIAL
Shipping
UP050CH510J-KFCZ Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
51 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0H
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)