Taiyo Yuden UMK105CK1R5CVHF
Part No.:
UMK105CK1R5CVHF
Description:
CAP CER 1.5PF 50V CH 0402
Shipping
UMK105CK1R5CVHF Information
Capacitance:
1.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)