Taiyo Yuden UMK105CH100DVHF
Part No.:
UMK105CH100DVHF
Description:
CAP CER 10PF 50V CH 0402
Shipping
UMK105CH100DVHF Information
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
CH
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)