Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TE050200WF25238BJ1
Part No.:
TE050200WF25238BJ1
Description:
CAP CER 2500PF 12KV
Shipping
TE050200WF25238BJ1 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
2500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
12000V (12kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Height - Seated (Max):
3.701" (94.00mm)