Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TE050120WF20236BJ1
Part No.:
TE050120WF20236BJ1
Description:
CAP CER 2000PF 12KV
Shipping
TE050120WF20236BJ1 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
12000V (12kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Height - Seated (Max):
3.701" (94.00mm)