Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TE050120WF10236BJ1
Part No.:
TE050120WF10236BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 1000PF 12KV
Shipping
TE050120WF10236BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
TE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
12000V (12kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
3.701" (94.00mm)