Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TE045090WC25233BJ1
Part No.:
TE045090WC25233BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 2500PF 9KV
Shipping
TE045090WC25233BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
TE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
2500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
9000V (9kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
3.701" (94.00mm)