Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TE030090WC16236BJ1
Part No.:
TE030090WC16236BJ1
Description:
CAP CER 1600PF 9KV
Shipping
TE030090WC16236BJ1 Information
Capacitance:
1600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
9000V (9kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Height - Seated (Max):
3.701" (94.00mm)