Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TE030090BH10136BG1
Part No.:
TE030090BH10136BG1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 100PF 10KV R16
Shipping
TE030090BH10136BG1 Information
Manufacturer:
Series:
TE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10000V (10kV)
Temperature Coefficient:
R16
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
3.701" (94.00mm)