Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TD030090WC16236BJ1
Part No.:
TD030090WC16236BJ1
Description:
CAP CER 1600PF 9KV R85 NONSTND
Shipping
TD030090WC16236BJ1 Information
Capacitance:
1600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
9000V (9kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.772" Dia (45.00mm)