Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TD030090BH50136BJ1
Part No.:
TD030090BH50136BJ1
Description:
CAP CER 500PF 10KV R85 NONSTND
Shipping
TD030090BH50136BJ1 Information
Capacitance:
500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10000V (10kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.772" Dia (45.00mm)