Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TD030090BH20133BH1
Part No.:
TD030090BH20133BH1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 200PF 10KV R42 NONSTND
Shipping
TD030090BH20133BH1 Information
Manufacturer:
Series:
TD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10000V (10kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:
1.772" Dia (45.00mm)