Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components TA045150WH10238BJ1
Part No.:
TA045150WH10238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 1000PF 13KV NONSTND
Shipping
TA045150WH10238BJ1 Information
Manufacturer:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:
2.559" Dia (65.00mm)