SX3B10.000F1010G30.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SX3B10.000F1010G30 |
| Manufacturer | Shenzhen SCTF Electronics |
| Series | A3X |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 10 MHz |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Load Capacitance | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
The following parts include "SX3B10.000F1010G30" in Silicon Labs SX3B10.000F1010G30.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.