Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SVZ1AM471F9RE00RAXXX |
| Manufacturer | Aishi Capacitors (Hunan Aihua Group |
| Series | VZ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Polymer |
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 10 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 22mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Features | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.4 A @ 100 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
The following parts include "SVZ1AM471F9RE00RAXXX" in Silicon Labs SVZ1AM471F9RE00RAXXX.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.