Micro Commercial Co SS2100HE-TP
Part No.:
SS2100HE-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SOD-123H
Description:
Interface
Shipping
SS2100HE-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SOD-123H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
850 mV @ 2 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 200 V
Supplier Device Package:
SOD-123HE
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C