Panjit International Inc. SS10150HE-AU_R1_000A1
Part No.:
SS10150HE-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Category:
Single Diodes
Package:
SOD-123H
Description:
SOD-123HE, SKY
Shipping
SS10150HE-AU_R1_000A1 Information
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Series:
Package/Case:
SOD-123H
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
150 V
Current - Average Rectified (Io):
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
850 mV @ 1 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
30 µA @ 150 V
Capacitance @ Vr, F:
35pF @ 4V, 1MHz
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-123HE
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C