KYOCERA AVX SQCAEM4R7BATME\500
Part No.:
SQCAEM4R7BATME\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 4.7PF 150V 0505
Shipping
SQCAEM4R7BATME\500 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SQ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
150V
Temperature Coefficient:
M
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.57mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
  • SQCAEM4R7BATME\500
  • SQCAEM4R7BATME\500 PDF
  • SQCAEM4R7BATME\500 Datasheet
  • SQCAEM4R7BATME\500 Specifications
  • SQCAEM4R7BATME\500 Images
  • Buy SQCAEM4R7BATME\500
  • SQCAEM4R7BATME\500 Price
  • SQCAEM4R7BATME\500 Distributor
  • SQCAEM4R7BATME\500 Supplier
  • SQCAEM4R7BATME\500 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "SQCAEM4R7BATME\500" in Silicon Labs SQCAEM4R7BATME\500.