KYOCERA AVX SMX52A102KAN120
Part No.:
SMX52A102KAN120
Description:
CAP CER 1000PF 200V NP0 6-DIP
Shipping
SMX52A102KAN120 Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Package / Case:
6-DIP
Size / Dimension:
0.250" L x 0.300" W (6.35mm x 7.62mm)
Height - Seated (Max):
0.120" (3.05mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)