KYOCERA AVX SM045C126KAL240
Part No.:
SM045C126KAL240
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 12UF 50V X7R 8SMD JLEAD
Shipping
SM045C126KAL240 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C