Micro Commercial Co SK3200AFLH-TP
Part No.:
SK3200AFLH-TP
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Description:
Interface
Shipping
SK3200AFLH-TP Information
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Packaging:
Bulk
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
875 mV @ 3 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:
80pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package:
DO-221AC (SMA-FL)
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 175°C