KYOCERA AVX SK067A823JAR
Part No.:
SK067A823JAR
Description:
CAP CER 0.082UF 500V NP0 RADIAL
Shipping
SK067A823JAR Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.870" L x 0.200" W (22.10mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.791" (20.10mm)