KYOCERA AVX SK061E226ZAR
Part No.:
SK061E226ZAR
Description:
CAP CER 22UF 100V Z5U RADIAL
Shipping
SK061E226ZAR Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.870" L x 0.200" W (22.10mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.658" (16.72mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.791" (20.10mm)