Diodes Incorporated SDM10P45-7-F
Part No.:
SDM10P45-7-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Single Diodes
Package:
SOT-523
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 100MA SOT523
Shipping
SDM10P45-7-F Information
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
SOT-523
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45 V
Current - Average Rectified (Io):
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
600 mV @ 50 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F:
6pF @ 10V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 125°C